3 cechy, jakie powinien posiadać dobry producent POS

Szukasz dobrego systemu POS? A może zastanawiasz się, jakie cechy powinien posiadać dobry producent? W takim razie idealnie trafiłeś. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie 3 cechy powinien posiadać dobry dostawca oprogramowań POS.

Po pierwsze: doświadczenie

Pierwszą, bardzo istotną kwestią jest doświadczenie. Producent POS powinien posiadać odpowiednią wiedzę oraz pracować kilka lat w branży. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie dostawca zna się na swojej pracy oraz pomoże Ci najlepiej, jak będzie potrafił. Jest to bardzo ważne, tym bardziej, że wiele programów POS ma mnóstwo możliwości. Nie wszystkie te opcje sprawdzą się w Twoim przedsiębiorstwie, dlatego też każdy producent przed zainstalowaniem oprogramowania, powinien przeprowadzić z Tobą wywiad. W ten sposób skonfiguruje on system do Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Pamiętaj też o tym, że źle dobrany program POS zamiast Ci pomagać, może utrudniać pracę. Przekonało się o tym już wiele osób, o czym możesz poczytać na różnych stronach internetowych, dlatego też nie lekceważ tej kwestii.

Po drugie: pomoc techniczna

Niestety, złośliwość rzeczy martwych jest widoczna i to także wtedy, gdy pracujemy na stanowisku POS. Awarie oprogramowań się zdarzają, z tego też powodu przed kupieniem systemu upewnij się, czy wybrany przez Ciebie producent POS oferuje Ci wsparcie techniczne. W końcu nie warto inwestować w system, który nie będzie Ci działał, a Ty nie będziesz go w stanie samodzielnie naprawić. Warto też wypytać się dostawcy, czy przed zainstalowaniem oprogramowania, oferuje również szkolenia pracowników. Wytłumaczenie, w jaki sposób działa dany program, na pewno pomoże Twoim pracownikom szybciej przyswoić wiedzę.

Po trzecie: wersja demo

Ostatnim punktem jest możliwość przetestowania oprogramowania zanim go kupisz. To bardzo ważna kwestia. W ten sposób będziesz mógł sprawdzić, czy dany program sprawdzi się w Twoim przedsiębiorstwie. Niestety, często zdarza się tak, że dany system po prostu nie pasuje do danego lokalu z różnych przyczyn. Może być trudny w obsłudze albo mieć opcje, które kompletnie się nie sprawdzają w danym miejscu. Tego typu potknięć pozwoli Ci uniknąć wersja demo. Z tego też powodu przed zakupem systemu POS, poproś producenta o próbkę możliwości oferowanego przez niego programu.

Add a Comment