Likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze: o czym musimy pamiętać po wypadku?
Moment, kiedy jesteśmy uczestnikami zdarzenia na drodze jest zawsze stresujący, ale największe problemy przychodzą dopiero później. W końcu zostajesz ze zniszczonym samochodem i kłopotem z jego naprawą. Co zatem warto zrobić krok po kroku?

Zabezpiecz samochód i zgłoś się do swojego ubezpieczyciela

Przede wszystkim jeszcze w momencie zdarzenia, będziesz potrzebować danych sprawcy. Ważne są informacje podstawowe na temat jego, samochodu, którym spowodował wypadek oraz ubezpieczenia, w tym wypadku ważny jest jego numer oraz firma. W przypadku, gdy wzywaliśmy policję na miejsce zdarzenia, ważne są również dane komisariatu, z którego przyjechali policjanci. W przeciwnym razie ważne jest, żeby mieć oświadczenie sprawcy, że przyznaje się do winy. Z tymi danymi odzywamy się do swojego ubezpieczyciela. To bardzo ważne, żeby zrobić to maksymalnie jak najszybciej. Tym bardziej, że musimy przejść procedury, które pozwolą nam na odzyskanie kosztów naprawy. Ubezpieczyciel wysyła do nas swojego przedstawiciela, który dokładnie udokumentuje szkody, a następnie otrzymamy sporządzoną przez specjalistów wycenę szkód. Co bardzo ważne, do momentu jego przyjazdu, nie możemy niczego naprawiać w samochodzie, ponieważ w przeciwnym wypadku likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze z ubezpieczenia będzie niemożliwa.

Nie musimy martwić się o kosztorys

Jest możliwość, żeby nie było dla nas ważne, w jaki sposób zostało wycenione nasze auto. Tym bardziej, że bardzo często wstępne kosztorysy są zaniżane, a tym samym, za dobrą naprawę będziemy musieli dopłacić z własnej kieszeni. Natomiast istnieje możliwość zgłoszenia się do specjalnej firmy, z którą likwidacja szkód ubezpieczeniowych Zabrze będzie możliwa dużo łatwiej. Firma taka sama skontaktuje się z naszym ubezpieczycielem oraz załatwi wszystkie formalności. Tym samym nam pozostanie tylko umówienie się na wizytę w warsztacie, który zostanie nam wskazany przez firmę. Następnie odbieramy gotowy samochód. Wszelkie rozliczenia odbywają się poza nami, a my nie musimy się przejmować. Wskazany serwis jest również zawsze na najwyższym poziomie, dlatego nie musimy się martwić o sposób, w jaki zostanie wykonany. Użyte części będą na pewno oryginalne, a serwis wykonany najlepiej, jak tylko się da.

One Comment

Add a Comment