Aplikacje w służbie firmom

Współcześnie prowadzenie przedsiębiorstwa jest znacznie prostsze niż jeszcze 15 lat temu. Wynika to nie tylko z dostępności do nowoczesnych rozwiązań i programów komputerowych, ale też szerokiego dostępu do sieci oraz możliwości załatwiania spraw urzędowych przez internet. Młode i ambitne osoby za swój cel stawiają sobie założenie niewielkiego przedsiębiorstwa i jednocześnie dobre gospodarowanie czasem. To także zmiana na lepsze – dawniej przedsiębiorcy byli zdania, że własna firma wymaga od nich znacznie większego nakładu pracy niż zwykły pracownik. Jak jest naprawdę? Co zmieniło się na przestrzeni kilkunastu lat w polskiej gospodarce?

Prawdą jest, że ilość małych i średnich firm znacząco wzrosła. Młodzi przedsiębiorcy, pytani o powód zakładania własnych firm, najczęściej opowiadali o trudności ze znalezieniem etatu we własnym zawodzie czy też brak możliwości rozwoju w polskich firmach. Okazuje się, że dobry pomysł jest w stanie stworzyć prężnie działające przedsiębiorstwo – wszystko to jednak także zasługa zaangażowania i naszej pracy. Dawniej prowadzenie firmy wiązało się z wielogodzinnym przesiadywaniem w biurze czy halach produkcyjnych. Dzisiaj zarządzanie firmą może mieć miejsce z dowolnego miejsca na ziemi. Wszystko za sprawą aplikacji mobilnych oraz nowoczesnych rozwiązań IT. Jak one działają?

W służbie firmom

Najpopularniejsze oprogramowanie CDN Optima kierowane jest do właścicieli małych i średnich firm. Rozwiązanie to zostało stworzone na podstawie wieloletnich testów oraz analiz, które jasno pokazały, które obszary działalności sprawiają najwięcej problemów. Każdy z oferowanych programów marki Comarch dzielony jest na konkretne moduły, które w jasny i prosty sposób pozwalają na sprawne poruszanie się po systemie. Programiści zadbali o to, aby oprogramowanie było czytelne i intuicyjne w obsłudze – tu również wykonywane były liczne testy. Całość programów dostępnych jest w języku polskim – to znaczne ułatwienie dla starszych przedsiębiorców.

Co znajdziemy wewnątrz programu? Przede wszystkim moduły poświęcone rachunkowości, finansom, prowadzeniu analiz i raportowaniu. Wiele miejsca poświęcono również kadrom, gdyż to zagadnienie jest tak samo ważne jak kwestie finansowe w firmie. Programiści nie zapomnieli o fakturowaniu, serwisach i usługach, CRM, obiegu dokumentów.

Istotną kwestią w przypadku CDN Optima jest fakt, że może on pracować jako urządzenie mobilne, oprogramowanie off-line na klasycznych komputerach oraz jako niezależny program opłacany poprzez miesięczny abonament.

Add a Comment