Atrakcje na wesela i tradycje weselne

Wesele to czas niezwykle radosny, choć przygotowania do niego w pewnym momencie mogą doprowadzić nas do nerwowości. Nie warto poddawać się stresowi, warto działać na najwyższych obrotach, ale z uśmiechem. To przecież Szczęśliwy dzień.

Tradycje weselne dla młodej pary

Tradycje i przesądy weselne to dziedzina, w której nie sposób się do końca odnaleźć, a już na pewno nie sposób wszystkich wykonać, czy zadbać o wypełnienie wszystkich przesądów. Część osób twierdzi, że w ogóle nie wierzy w takie rzeczy, ale często pod naciskiem bliskich jednak decyduje się na kilka z nich. Wszystko zaczyna się od daty, tu najbardziej powszechnym przesądem jest ten dotyczący nazwy miesiąca, podobno, zawierająca literę „r” przynosi pecha i wróży sporo kłótni. Czy to prawda? Pewnie nie, ale ludzie i tak często wybierają maj, czy lipiec, ale to pewnie kwestia dobrej pogody bardziej niż nazwy. Panna młoda musi posiadać bukiet ślubny. To oczywiste, jednak w tym momencie można zwrócić uwagę na zapomnianą już dość dawno wymowę poszczególnych gatunków kwiatów. Wiadomo róże to miłość, ale kto pamięta obecnie, że piwonie oznaczają nieśmiałość? Można się tym kierować, a można po prostu mieć bukiet, który będzie się składał z kwiatów najbardziej przez pannę młoda lubianych. Piękną tradycją, a nie przesądem jest błogosławieństwo, którego udzielają rodzice przed wyjściem swoim dzieciom. Wszystkie teksty na tę okazję są piękne, zależy od rodziców, jaki wybiorą. W tym momencie mamy najczęściej już nie dają rady i płaczą, a często nawet ojcowie nie wytrzymują i uronią kilka łez. To takie pożegnanie z dzieckiem.

Czas na wesele

Po ślubie i wszystkich z tym związanych wzruszeniach pora na dobrą zabawę, pora na radość. Tu również wchodzą w grę różne tradycje, ale również atrakcje na wesela atrakcje na wesela, których pojawia się coraz więcej i są coraz nowocześniejsze. Pierwsza tradycja, jaka wita państwa młodych to pierwszy toast i rzucanie kieliszków za siebie, muszą się one rozbić, najlepiej z głośnym trzaskiem. Po tym następuje pierwszy taniec. To część najczęściej przygotowywana przez młodych bardzo długo i skrupulatnie. Ale tak naprawdę w nerwach często kroki się mylą, ale przecież nikt nie zwraca na to uwagi. Potem jeszcze obiad i w końcu zaczyna się prawdziwa zabawa. Warto zainwestować w jakieś ciekawe atrakcje na wesela. Bardzo popularne są obecnie fotobudki, które oferują niestandardową pamiątkę dla każdego z gości wesela. Liczba zdjęć jest nieograniczona a ciekawe gadżety pozwalają na naprawdę zabawne fotografie, które każdy gość otrzyma w wersji elektronicznej i papierowej. To chyba najlepsza atrakcja, jaką możemy zapewnić naszym gościom, coś, co zabiorą ze sobą do domu. Warto po to, by nasze wesele nie było oklepaną imprezą, taką, jak wszystkie inne. Jednym z jeszcze bardzo istotnych weselnych elementów jest krojenie przepięknego tortu weselnego. Oczywiście pierwszy kawałek kroją młodzi wspólnie. Każdy z gości musi dostać, choć jeden fragment.

Add a Comment