Auta używane Ruda Śląska: sprawdź, czy dealer daje gwarancję?

Zakup używanych samochodów to niemałe ryzyko, jednak można je spróbować zminimalizować w różnych sposób, np. znaleźć rzetelnego sprzedawcę, który cieszy się dobrą opinią. Warto jeszcze zweryfikować, czy dany dealer udziela gwarancji rozruchowej. To ważne, bo nigdy tak naprawdę nie wiemy, co kryje się pod maską.

Znajdź rzetelnego sprzedawcę i porównaj długość gwarancji

Żeby nie przepłacać i trafić na dobrą firmę, która nie wciśnie nam złomu, trzeba dobrze się zastanowić, komu chcemy powierzyć pieniądze. W tym celu warto podpytać znajomych, w jakiej firmie kupili swój samochód i czy są zadowoleni, czy też raczej odradzają taki zakup. To ważne, bo nieuczciwe punkty dbają tyko o stan zewnętrzny pojazdu, zapewniając, że auta używane Ruda Śląska
są bardzo dobrej jakości. Tymczasem jego stan techniczny pozostawia sporo do życzenia. Oprócz tego trzeba się dowiedzieć, czy dealer udziela gwarancji na rozruch samochodu i ile ona wynosi. Niektórzy dają tylko miesiąc na sprawdzenie stanu pojazdu i jego ewentualną reklamację, ale są zakłady, które proponują nawet roczną gwarancję. W ten sposób zyskujemy pewność, że w razie awarii nie będziemy ponosić dużych kosztów. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio dbamy o samochód, a usterka nie wynika z naszej winy. Bo inaczej sprawa wygląda, kiedy przytrafi się nam kolizja, a inaczej gdy z nieznanych przyczyn samochód odmówi posłuszeństwa.

Postaw na kompleksowe rozwiązanie

Przed sfinalizowaniem transakcji dobrym pomysłem jest wybór salonu, który oferuje kompleksowe usługi. Nie tylko sprzedaje auta używane Ruda Śląska, ale również posiada własny warsztat i mechaników. Dzięki temu przed zakupem można sprawdzić stan techniczny pojazdu. W razie, gdyby coś wymagało naprawy, można spróbować stargować cenę. Kupno samochodu bez uprzedniego przeglądu jest zbyt ryzykowne, bo pojazd ma na służyć przez dłuższy okres czasu i musi być w dobrym stanie. Poza tym niektórzy dealerzy proponują przy okazji transakcji pomoc w załatwieniu formalności m.in. w ubezpieczeniu samochodu. Większość firm dysponuje ofertami różnych ubezpieczycieli, dając nam wybór najkorzystniejszej opcji. Warto skorzystać z pakietu, w którym dostępna jest opcja holowania w przypadku kiedy przytrafi nam się awaria na drodze. Dzięki temu nie musimy się martwić, że w razie niespodziewanych okoliczności będziemy musieli płacić za zawiezienie pojazdu do warsztatu co niejednokrotnie jest bardzo drogie, nawet podjechanie kilku kilometrów to koszty rzędu kilkuset złotych. Podczas, gdy sama naprawa wychodzi znacznie taniej. Takie rozwiązanie jest bardzo bezpieczne. Nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać na drodze, a w razie niespodziewanych okoliczności nie musimy wpadać w panikę tylko powiadomić ubezpieczyciela. W przypadku zakupu używanych samochodów to bardzo wygodna opcja.

Add a Comment