Camper wynajem: Czy warto udać się w podróż wynajętym camperem?

Campery z roku na rok zdobywają coraz to większą sławę oraz podbijają serca kolejnych podróżników. Także w Polsce coraz częściej można spotkać na drogach te mobilne środki lokomocji. Jednak czy rzeczywiście warto jest postawić na tą formę podróży?

Camper – co warto o nim wiedzieć?

Camper jest to mobilny środek lokomocji, w którym można mieszkać. Rozmiary tych pojazdów mogą być różne. Jedne wielkością przypominają autobusy, choć częstszym zjawiskiem są campery, które mają rozmiar samochodów dostawczych. W środku auta możemy spotkać wyposażenie, które odpowiada podstawowemu rozkładowi niejednego domu. I tak mamy kuchnię, łazienkę, sypialnię, a czasem i jadalnię. Poza tym camper posiada przestronny bagażnik, w którym można zmieścić wiele rzeczy. Bardzo dużo podróżników zabiera ze sobą nie tylko sprzęt turystyczny, ale także rowery oraz zapasy jedzenia. Te ostatnie zaopatrzenie przyda się przede wszystkim na długie wojaże w krajach, w których sklepy nie są spotykane na każdym kroku. Kolejną kwestią, którą warto jest poruszyć, są postoje. Pamiętajmy, że camperem nie można zaparkować w każdym miejscu, dane miasta mają specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Jednak nie musimy się obawiać postojów. Większość państw jest przyjaźnie nastawiona do camperowiczów, stąd też bardzo łatwo można znaleźć miejsce na odpoczynek. Do tych krajów należą między innymi: Polska, Francja oraz Włochy.

Na co zwracać uwagę, gdy wynajmujemy camper?

W Internecie znajdziemy wiele ogłoszeń o treści: camper wynajem. Każda z wypożyczalni chce przyciągnąć do siebie potencjalnego klienta, dlatego prześcigają się w ofertach. Pamiętajmy, aby na spokojnie rozpatrzyć wszystkie interesujące nas propozycje i nie podejmować pochopnie decyzji. Jeżeli jesteśmy laikami w temacie camperów, to poprośmy o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Kiedy już wybierzemy wypożyczalnię oraz załatwimy wszystkie formalności, dostaniemy od konsultanta polisę OC, dowód rejestracyjny i, oczywiście, kluczyki. Koniecznie musimy sprawdzić ważność polisy OC, by później nie mieć w tej sprawie niepotrzebnych problemów. Poza tym należy sprawdzić, jak podłącza się sieć energetyczną oraz wodociągową oraz jak opróżnia się toaletę. Wynajęty przez nas camper powinien mieć też odpowiednie wyposażenie, do którego zalicza się między innymi: kliny najazdowe, czy gumowy wąż z wymiennymi końcówkami. Niektóre modele posiadają także meble kempingowe. Warto o nie zapytać, ponieważ przydadzą nam się podczas postojów. Niezależnie od tego, na którą wypożyczalnię i model się ostatecznie zdecydujemy, trzeba przyznać, że kwestia szukania ogłoszeń o treści: camper wynajem oraz załatwianie formalności z tym związanych, nie jest proste.

Add a Comment