Chroń wzrok. Idź na bezpłatne badanie wzroku i sięgnij po luteinę

Wzrok to bardzo cenny zmysł, o który niewielu Polaków należycie dba. Jak w takim razie możemy zaradzić tej sytuacji? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czemu warto chodzić na badania wzroku i w jaki sposób luteina nam pomaga uzyskać sokoli wzrok.

Luteina – co warto o niej wiedzieć?

Luteina jest to substancja, która jest niezbędna naszemu organizmowi, aby prawidłowo on funkcjonował. Musi być ona dostarczana z zewnątrz, najlepiej poprzez jedzenie produktów, które ją zawierają. Warzywa, które maja w sobie dużo luteiny, to brukselka, szpinak, brokuł, czy kapusta zielona. Substancja znajduje się również w żółtku kurzego jaja. Z jakiego powodu luteina jest tak bardzo ważna? Przede wszystkim działa jako naturalny filtr, który chroni nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Ponadto jest silnym antyoksydantem. Jeśli jest jej mało w naszym organizmie, wtedy nietrudno jest o zachorowanie na AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej. Jest to bardzo poważna choroba, której nie można lekceważyć. Z tego też powodu powinniśmy uzupełniać ilość luteiny. Przede wszystkim powinny je przyjmować osoby, które są regularnymi użytkownikami solarium, czy osoby, które stosują dietę ubogą w warzywa i owoce. Także palacze i smakosze kawy powinni się mieć na baczności, bo znajdują się w grupie ryzyka.

Chroń swój wzrok. Odwiedź okulistę i zrób bezpłatne badania

Samo zdrowe odżywianie i dbanie o to, aby poziom luteiny był prawidłowy, nie wystarczy, aby mieć sokoli wzrok. Należy też odwiedzić okulistę, aby przeprowadził on bezpłatne badanie wzroku. A rodzajów testów jest wiele. Do podstawowych badań wlicza się komputerowe badanie oczu, badanie dna oka, czy ostrości widzenia. Oczywiście, można przeprowadzać dodatkowe testy, ale są one wykonywane wtedy, gdy poprzednie wyniki nie są jednoznaczne. Warto przeprowadzać bezpłatne badanie wzroku, ponieważ pozwala nam one kontrolować nasz wzrok i jego kondycję.

W jaki sposób można jeszcze dbać o wzrok?

Przede wszystkim należy się zdrowo odżywiać. Nie mówię tu tylko o jedzeniu produktów, które zawierają luteinę, ale warto jeść jak najwięcej warzyw i owoców. Mają one wiele cennych składników odżywczych, które nie tylko korzystnie wpływają na nasze oczy, ale usprawniają pracę całego naszego organizmu. Poza tym powinniśmy ograniczyć ilość godzin spędzanych przed komputerem i telewizorem.

Add a Comment