Co dają ubezpieczenia NNW Zabrze?

Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków są często pomijane, a tymczasem korzyści, jakie z nich wynikają są naprawdę spore. Wielu kierowców wybiera tylko obowiązkowe polisy, które nie stanowią takiego zabezpieczenia.

Miałeś wypadek? NNW może się przydać

Na co dzień wielu z nas nie zastanawiają się nad ubezpieczeniem komunikacyjnym. Z reguły dostają pocztą oferty, wykonują przelew i ruszają w trasę. Takie podejście nie jest dobre. Wprawdzie w czasach, gdzie każdy narzeka na brak czasu nie można się dziwić, ale warto zastanowić się za co płacimy i czy nie ma potrzeby, by rozszerzyć pakiet. Sporo kierowców inwestuje w samo OC, jednak nie zaszkodzi rozważyć rozszerzenia pakietu, choćby o ubezpieczenia NNW Zabrze. Różnica w kwocie nie jest aż tak duża, a korzyści, jakie można zyskać są bardzo duże. Problem w tym, że dopóki nie uczestniczyliśmy w wypadku lub kolizji nie zastanawiamy się nad tym. Tymczasem nie można z góry zakładać, że nic nam się nie stanie. Do niebezpiecznej sytuacji na drodze może dojść z wielu powodów. Do głównych, bez wątpienia, należą: stres, przemęczanie, złe warunki atmosferyczne. Jeśli kierowca lub pasażerowie poniosą uszczerbek na zdrowiu, to otrzymają środki, które będą mogli przeznaczyć na rehabilitację. Koszty leczenia są drogie. Jeśli to nie my spowodowaliśmy wypadek , możemy starać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Niestety, nie działa to już w drugą stronę. Do wypłaty środków z OC ma prawo tylko poszkodowany.

Porównaj różne oferty

Żeby nie przepłacać i wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenia NNW Zabrze, porównajmy oferty kilku firm ubezpieczeniowych. W ten sposób na pewno uda nam się coś znaleźć. W dobie powszechnego dostępu do internetu nie będzie to wcale trudne, ale trzeba o tym odpowiednio wcześnie pomyśleć. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z usług brokera, który współpracuje z kilkoma firmami ubezpieczeniowymi. W ten sposób w jednym miejscu będzie można na spokojnie przeanalizować różne warunki. To bardzo dogodna forma, która pozwala zaoszczędzić czas. Ważne jest jednak, by stawiać na sprawdzone zakłady ubezpieczeniowe, które istnieją na rynku co najmniej kilkanaście lat. Znane firmy mają z reguły wiele filii i nie ma problemów z wypłatą środków. W nowo powstałych przedsiębiorstwach może być różnie. Już sam kontakt z agentem ubezpieczeniowym nie będzie prosty, bo wielu z nich działa tylko zdalnie.

Add a Comment