Czy warto zakupić kombinezony motocyklowe?

Ubiór motocyklisty to bardzo poważna sprawa. Jeśli ktoś nie zna się na motorach może mu się wydawać, że skóry, w których najczęściej widzi się kierowców jednośladów to po prostu jakaś moda i chęć wyróżnienia się.

Bezpiecznie, przy okazji modnie

Nic bardziej mylnego. Strój motocyklistów determinuje kwestia zachowania przez nich bezpieczeństwa. To, jakby stwierdzić, że poduszki powietrzne to również kwestia mody, nie to kwestia bezpieczeństwa. Gdy poruszasz się samochodem jesteś chroniony na naprawdę wiele sposobów. Kupując auto sprawdzasz, ile ma poduszek powietrznych. Dodatkowo wsiadając do auta zapinasz pasy, poza tym jest również blacha, specjalne szyby, które nie pokaleczą Cie w razie wypadku i wiele innych sposobów na to, by zmniejszyć ryzyko urazu w razie wypadku. Co chroni Cię, gdy jedziesz motocyklem? To, co masz na sobie i nic więcej. Czyli obowiązkowy kask i ubranie, które może być koszulką i krótkimi spodenkami, ale zdecydowanie tego nie zalecamy. Wręcz dostaję zimnych dreszczy, gdy widzę osoby, które w takim stroju wyruszają, nawet w krótka trasę. Oczami wyobraźni już widzę, jak skończy się w ich przypadku nawet mały upadek, nie mówiąc już o bardziej niebezpiecznych zdarzeniach drogowych. Mocno poharatana skóra to najlepsza z możliwych opcji, a raczej bywa gorzej. Blizny zostają nieraz do końca życia. Nie bez powodu produkuje się kombinezony motocyklowe. Przecież służą one właśnie do tego, by chronić nasze ciało w razie wypadku na jednośladzie.

Zwróć uwagę na szczegóły

Kupując strój na motocykl musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim przygotuj się na spory wydatek, przynajmniej dla większości ludzi będzie to spory wydatek. Kilka tysięcy musisz wydać na porządne kombinezony motocyklowe. Oczywiście, możesz iść na targ i kupić byle jaki chiński kombinezon. Pytanie tylko, czy będzie on wart choćby swojej niskiej ceny? Od razu mogę Ci powiedzieć, że nie. Jeżdżąc latem będzie Ci w nim gorąco, w chłodniejsze dni, będziesz zamarzać. Nie przepuszcza on tak dobrze powietrza, bądź nie przepuszcza go w ogóle, więc na miejsce dojedziesz cały spocony. Niezbyt zachęcająca wizja, prawda? Poza tym, jeśli chodzi o bezpieczeństwo to nie ma co liczyć, że wytrzyma on w sytuacji zagrożenia, prawdopodobnie bardzo szybko się przetrze, a nawet jeśli nie to pęknie w miejscu szwu, który jest wykonany słabo. Do tego dochodzi komfort pozatermiczny, tego typu ubranie nie będzie odpowiednio przylegać, gdzieś będzie za krótkie, gdzieś za długie, a gdzieś za szerokie.

Nie ryzykuj swoim zdrowiem

Nie warto ryzykować zdrowiem i życiem. Lepiej uzbierać trochę pieniędzy i przejrzeć kombinezony motocyklowe z najwyższej półki. To one mogą Ci zagwarantować, że Twoja skora pozostanie nietknięta, gdy zdarzy Ci się upadek lub wypadek. A to może przytrafić się nawet najlepszym i najbardziej poprawnie jeżdżącym kierowcom. To, że jedziesz bezpiecznie to dobrze, ale nie wszyscy tak robią.

Add a Comment