Dlaczego warto postawić na leasing Kraków?

Potrzebujesz dobrego samochodu lub sprzętu do firmy, a nie dysponujesz wystarczającą gotówką. Wybierz leasing. W ten sposób w szybki sposób wejdziesz w posiadanie wymarzonej rzeczy i będziesz mógł stać się konkurencyjnym.

Jak działa leasing?

Leasing to nic innego jak umowa cywilno-prawna, która reguluje rzeczy, takie jak wysokość raty leasingowej, przedmiot umowy, czas jej trwania. Właścicielem przedmiotu, np. samochodu, jest leasingodawca. Wiele firm proponuje klientom wykup rzeczy wziętej na umowę za stosunkowo niską kwotę, ale trzeba to dokładnie przeanalizować. Samochód lub sprzęt w leasing mogą wziąć osoby fizyczne lub firmy, jednak znacznie częściej na taką formę rozliczeń decydują się przedsiębiorcy. Wynika to przede wszystkie z tego, że comiesięczne raty można wrzucić w koszty i odliczyć sobie je z podatku. Leasing samochodów Kraków sprawdza się idealnie w przypadku, kiedy firmy nie stać na wyłożenie całej gotówki na zakup auta. Wtedy umawiają się na rozłożenie spłaty. Tym samym już w ciągu kilku dni od podpisania dokumentu można korzystać z przedmiotu zawartego w umowie. To bardzo ważne, bo to jedyny sposób na to, by zwiększyć konkurencyjność w branży. Nie od dziś wiadomo, że samochód, czy też sprzęty komputerowe to narzędzia, bez których nie można się obyć. W wielu przypadkach firma nie jest w stanie dobrze bez nich prosperować i nigdy nie osiągnie wysokich obrotów.

Jak załatwić formalności?

Sam wybór oferty na leasing nie jest taki trudny. Tak naprawdę wystarczy skontaktować się z instytucją, która świadczy tego typu usługi, powiedzieć co nas interesuje. Można dopytać się np. o konkretne modele samochodu. Jeśli spodobają się nam przedstawione warunki, pozostaje już tylko podpisać umowę i w ciągu kilku godzin mieć nabytek w swojej firmie. Żeby załatwić wszelkie formalności potrzebne są dane osoby reprezentującej przedsiębiorstwo, nr REGON, KRS, a także dwa dowody tożsamości. W większości wypadków otrzymuje się wybrany przedmiot od ręki. W porównaniu z kredytem leasing Kraków jest znacznie łatwiej otrzymać. Banki dokładnie sprawdzają wiarygodność finansową. Cala procedura może trwać nawet miesiąc. Nie ma też pewności, że otrzyma się pieniądze, bo bank ma prawo odmówić udzielenia kredytu bez podania przyczyny, Zanim zdecydujemy się na leasing, porównajmy różne oferty, żeby nie przepalać. Tylko w ten sposób będzie można wybrać najlepsze rozwiązanie. Dobrze jest szczegółowo wczytać się w warunki umowy i zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy po jej upływie można wykupić dany przedmiot.

Add a Comment