Jak wziąć leasing samochodów Kraków? Krok po kroku

Leasing samochodów staje się coraz popularniejszy. Nic dziwnego, bo nie trzeba mieć dużego kapitału, by pozyskać dla swojej firmy w pełni sprawny i funkcjonalny pojazd. Formalności są ograniczone do minimum. Grunt to wybrać najlepszą ofertę. Jak szybko załatwić leasing? Przeczytaj nasz miniporadnik, a przekonasz się jakie to proste.

Po pierwsze wybierz odpowiedni model samochodu

Najważniejsza rzeczą jest wybór konkretnego pojazdu. Musimy wiedzieć, czego dokładnie nam potrzeba: czy auto ma być reprezentatywne, czy też będziemy w nim przewozić ciężkie rzeczy. Jeśli już zdecydujemy się na dany model, to połowa sukcesu za nami. Teraz trzeba znaleźć leasingodawcę. To, wbrew pozorom, jest dużo trudniejsze niż sam wybór środka lokomocji. Okazuje się, że choć firm świadczących takie usługi na rynku jest bardzo wiele, to ich oferty znacznie są bardzo rozbieżne. Jeśli zależy nam, by wziąć leasing samochodów Kraków na preferencyjnych warunkach najlepiej od razu udać się do przedsiębiorcy, który współpracuje w wieloma instytucjami finansowymi. W ten sposób będzie można zestawić kilka różnych propozycji, by wybrać te najlepsze. To ważne, bo wysokość raty może się bardzo różnić. Biorąc pod uwagę, że umowę leasingową będzie trzeba spłacać przez co najmniej kilkadziesiąt miesięcy, trzeba się dobrze zastanowić, zanim podpiszemy dokument. Należy przede wszystkim wczytać się, na jakich zasadach można wykupić samochód po zakończeniu umowy. Wielu leasingodawców daje taką możliwość co w praktyce pozwala na wykup auta w stosunkowo niskiej cenie. Warto więc z tego skorzystać.

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć?

Przed podpisaniem umowy należy mieć ze sobą dokumenty. W porównaniu z kredytem ich ilość jest dużo mniejsza toteż formalności ograniczają się do minimum. Wystarczą tylko podstawowe dane, takie jak: NIP, regon, EDG lub KRS. Potrzebne będą też dwa dokumenty tożsamości od reprezentantów firmy. Później zostaje już tylko wypełnić wniosek leasingowy. W ciągu kilku godzin od podpisania umowy można otrzymać kluczyki do samochodu. Procedura może się okazać bardziej skomplikowana, jeśli weźmiemy w leasing używane auta. Wówczas może być potrzebna dodatkowa wycena sporządzona przez rzeczoznawców. Niemniej jednak Leasing samochodów Kraków jest znacznie prościej wziąć niż kredyt. Comiesięczne raty są niższe i to nawet o 20 proc. Trzeba mieć jednak świadomość, że leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu co w niektórych sytuacjach może okazać się niekorzystne.

Add a Comment