Jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Kupiłeś soczewki kontaktowe w Gliwicach, ale nie wiesz, w jaki sposób je zakładać i zdejmować? A może zastanawiasz się nad ich kupnem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat? W takim razie przeczytaj ten poradnik i zobacz, w jaki sposób zakłada się oraz zdejmuje soczewki kontaktowe.

Jak zakładać soczewki kontaktowe

By poprawnie założyć soczewki kontaktowe z Gliwic należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim w pierwszej kolejności musimy dokładnie umyć ręce mydłem. Specjaliści polecają mydło antybakteryjne. Gdy to zrobimy, upewnijmy się, że dokładnie osuszyliśmy dłonie. Potem możemy zabrać się za zakładanie soczewek kontaktowych. Najlepiej jest zaczynać od prawego oka. To da nam gwarancję, że nie pomylimy soczewek. Pamiętaj o tym, by przed nałożeniem, sprawdzić, czy soczewka nie wywinęła się na drugą stronę. Jak to ustalić? Wystarczy, że umieścimy soczewkę na czubku palca, a następnie skierujemy ją do światła. Jeśli jej krawędzie będą się wyginać to oznacza to, że jest ona wywinięta na drugą stronę. Jeśli zaś jej kształt jest idealnie półkulisty, wtedy jest ona w porządku. Następnie za pomocą palca drugiej ręki delikatnie przytrzymujemy górną powiekę. W ten sposób powstrzymujemy się od mrugania. Potem delikatnie wywijamy dolną część powieki za pomocą palców ręki trzymającej soczewkę, by po chwili powoli przybliżyć ją do oka. Jeśli spojrzyjmy ku górze, wtedy łatwiej umieścimy ją na oku. Kolejnym krokiem jest powolne puszczenie powieki i zamknięcie oczu. Dzięki temu ruchowi soczewka może się bez problemu dopasować do naszej gałki ocznej. Tą samą czynność powtarzamy z lewym okiem.

Jak zdejmować soczewki kontaktowe

Tak, jak w przypadku zakładania soczewek kontaktowych, przez ich zdjęciem musimy koniecznie umyć ręce mydłem. Potem je dokładanie osuszamy, by zacząć ich zdejmowanie od prawego oka. Najpierw kierujemy wzrok ku górze, a następnie odsuwamy dolną część powieki za pomocą środkowego palca. Następnie powoli przybliżamy palec wskazujący do oka, aż do momentu, w którym nie dotkniemy dolnej krawędzi soczewki. Zsuwamy soczewkę w dół, w stronę białka oka, aby potem ją delikatnie ująć kciukiem i palcem wskazującym, dzięki czemu będziemy mogli ją usunąć z oka. Powtarzamy tę samą czynność z lewym okiem. Pamiętajmy, że jednodniowe soczewki kontaktowe Gliwice wyrzucamy, a wielorazowe czyścimy i dezynfekujemy.

Add a Comment