Konieczna ochrona, czyli kaski motocyklowe Katowice

Kask to element stroju motocyklisty, który znajduje się na liście obowiązkowego wyposażenia. Daje poczucie bezpieczeństwa, chroni przed groźnymi urazami, słowem może uratować nam życie.

Mój pierwszy kask

Dobierając po raz pierwszy kask motocyklowy pewnie nie mamy pojęcia, jaki wybrać i najchętniej kierowalibyśmy się po prostu tym, jak dany model się prezentuje. A trzeba przyznać, że projektanci ostatnimi czasy przechodzą sami siebie. Podkreślmy, jednak, że przecież nie to jest priorytetem. Najważniejsze jest to, by kask był dobrze dopasowany do naszego rozmiaru głowy oraz aby był odpowiednim modelem do stylu jazdy, jaki uprawiamy. Jeśli jeszcze nigdy nie kupowaliśmy kasku to zapewne nie mamy pojęcia, jaki rozmiar będzie dla nas odpowiedni. Spokojnie, to żaden powód do zmartwień, rozmiar głowy da się bardzo łatwo ustalić poprzez po prostu zmierzenie obwodu głowy. Chwyćmy, więc za metr krawiecki i zmierzmy obwód pośrodku czoła. Jest to najszersze miejsce naszej głowy i właśnie ono jest kluczowe. Później spójrzmy na tabelę rozmiarów, jakie mają kaski motocyklowe Katowice i sprawdźmy, czy nasza głowa to rozmiar s, czy może xl. Według tego dokonajmy zamówienia. Nie warto kupować kasku mniejszego lub większego, ponieważ w mniejszy po prostu się nie zmieścimy, będzie nas uciskał i sprawiał, że jazda będzie mało komfortowa. Większy z kolei sprawi, że jazda stanie się niebezpieczna, tak, jakbyśmy kasku nie posiadali w ogóle. Istnieje spore ryzyko, że w czasie wypadku kask nam spadnie, gdy jest za duży, a tego byśmy przecież chcieli uniknąć.

Czym i jak jeździsz

Drugim wyborem jest wybór rodzaju kasku, ponieważ każdy model ma inne mocne strony. Jeżeli często poruszamy się w terenie, po drogach polnych, pagórkach, lubimy tego typu jazdę to zdecydujmy się na kask crossowy. Posiada on ułatwienia właśnie do takiej jazdy, jak między innymi filtr kurzu, wysunięty daszek, który chroni oczy przed słońcem, a także wysunięty podbródek, który również ułatwia oddychanie, tak jak filtr. Szybka jazda po wertepach wymaga takiego specjalnego dostosowania, żeby zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Kaski motocyklowe Katowice zostały dopasowane specjalnie do Twoich potrzeb. Dla osób, które podrutują skuterami, motorowerami, które nie osiągają dużych prędkości odpowiednie mogą być kaski, które mają odsłoniętą dolną część. Nie chronią one tak dobrze, jak te w pełni zabudowane, jednak przy małych prędkościach nie jest to takim problemem. Jeżeli jednak kupujemy motocykl, którym będziemy rozwijać prędkości wyższe to zainwestujmy w kask zabudowany.

Na koniec kolor

Gdy już dopasujemy nasz kask idealnie do swojej głowy oraz do stylu jazdy, jaki preferujemy to wtedy dopiero możemy zwrócić uwagę na kolorystykę i zdobnictwo. To jest naprawdę bogate, są kaski motocyklowe Katowice jednokolorowe, ale są też takie, których projekty są bardzo oryginalne. Tu już pozostaje jedynie kwestia naszego gustu i dopasowania kasku do reszty naszego sprzętu.

Add a Comment