Kurtki motocyklowe – na co zwracać uwagę podczas pierwszego zakupu?

Obecny rynek jest tak przepełniony oraz nastawiony na konsumpcjonizm przez co oferuje ogromny wybór potencjalnemu klientowi. Nie inaczej jest w przypadku motocyklistów i ich ubioru. Jak jednak w gąszczu tych możliwości wybrać odpowiednią? W dzisiejszym artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie w przypadku kurtek motocyklowych.

Skóra czy tekstylia?

Pierwszym pytaniem, które trzeba sobie zadać, gdy kupujemy kurtki motocyklowe jest: czy decydujemy się na kurtkę ze skóry czy tekstyli? Każda z tych opcji ma, oczywiście, swoje wady oraz zalety, jak to w życiu bywa. Kurtka z dobrej skóry czyli bydlęcej, czy owczej jest bardziej wytrzymała od tekstyli, ponieważ jest odporniejsza na ścieranie. Jednak rynek kurtek z tekstyli znacznie poprawił się od swoich początków, coraz bardziej dostosowując się do wymagań klienta. Motocykliści doceniają przede wszystkim w kurtkach z tekstyli komfort, jaki one oferują. Obojętnie czy pada deszcz, czy świeci słońce ten wyrób włókienniczy idealnie nadaje się do każdej pogody, czego nie można powiedzieć o skórze. Z kolei ze skórą łączy się pewna historia. W końcu komu z nas ten materiał nie kojarzy się z motorem? Jak widać każda z tych opcji ma swoje „za” i „przeciw” dlatego warto po prostu postawić przy pierwszym wyborze na wygodę, która dla osób początkujących odgrywa jedną z kluczowych ról.

Druga skóra

Każda kurtka motocyklowa powinna przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo. W tym wypadku posiadają one ochraniacze: łokci, kręgosłupa oraz barków. To jest absolutna podstawa, jeżeli chodzi o kurtki motocyklowe. Innymi dodatkowymi formami ochrony są: ochraniacze obojczyków, czy klatki. Na naszym rynku obecne są równie ochraniacze zespolone, które są wymienne i powinny mieć znak CE. Innymi wymiennymi zabezpieczeniami są ochraniacze SAS-Tech, które się nie odkształcają i mogą dostosować się do kształtu naszego ciała. Kolejnym istotnym elementem jest wykonanie. Warto zwrócić uwagę, czy zamki są pod specjalnymi zastawkami, dzięki którym nie dostaje się deszcz. Należy także zwracać uwagę na otwory wentylacyjne, czy jest ich odpowiednia ilość, ponieważ niewielka liczba może dać się nam we znaki w upały. Jeżeli zaś chodzi o przymiarkę kurtki powinna ona przylegać do nas niczym druga skóra, ale przy tym nie może krępować naszych ruchów. Najlepiej po założeniu kurtki przyjąć taką pozycję, jak byśmy zasiadali za kierownicą. Jednak niezależnie od naszego wyboru warto pamiętać, by model kurtki odzwierciedlał nasz styl oraz nas samych.

4 komentarze

Add a Comment