Lato we wrocławskich kinach

Wraz z nadejściem letniego sezonu poszczególne miasta szykują zazwyczaj specjalną ofertę kulturalną z myślą zarówno o swoich mieszkańcach, jak i o turystach. Wiadomą jest bowiem rzeczą, że lato sprzyja zwiększonej aktywności nie tylko sportowej czy ściśle turystycznej, ale także kulturalnej.

Oferta kulturalna miasta

Na tle wielu innych miast stolica Dolnego Śląska, Wrocław, jawi się w tej dziedzinie jako miejsce szczególnie atrakcyjne, co zresztą jest konsekwencją charakterystycznego dla tej metropolii od ładnych kilku lat dynamizmu i nowoczesności, przejawiających się w różnych obszarach. We Wrocławiu możemy zaobserwować intensywny rozwój i infrastruktury, i gospodarki, i życia kulturalnego, wreszcie sportu i rekreacji. To miasto wyjątkowo przyjazne dla swoich mieszkańców i gości, którzy chętnie tutaj przyjeżdżają.

Co prawda, analogicznie jak w innych wielkich ośrodkach miejskich, mamy tutaj do dyspozycji mnóstwo obiektów kulturalnych, takich jak chociażby kina, teatry, muzea czy sale koncertowe, co samo w sobie nie stanowi jakiegoś specjalnego wyróżnika, jednak rozmaitość i jakość oferty kulturalnej jest zdecydowaną zaletą stolicy Dolnego Śląska. Nie wystarczy przecież otworzyć kolejną placówkę kultury, ale trzeba jeszcze uczynić ją atrakcyjną dla publiczności i sprawić, by tętniła życiem.

Kino Plenerowe

W sezonie letnim stosunkowo najłatwiej zorganizować i zapewnić powodzenie imprezom o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Właściwie jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu może być tylko niesprzyjająca aura. Nieco trudniej przyciągnąć publiczność do kina czy teatru, niemniej jednak trzeba przyznać, że wrocławscy menedżerowie i animatorzy kultury potrafią wywiązać się z tego rodzaju zadań, mało tego, uczynić z seansu filmowego, spektaklu teatralnego czy koncertu wydarzenie artystyczne cieszące się wielkim powodzeniem.

Najlepszym tego przykładem może być popularne Kino Plenerowe funkcjonujące od czerwca aż do końca wakacji na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Seanse na wolnym powietrzu odbywają się we wszystkie piątki i soboty, organizuje je Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach projektu Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 i we współpracy ze znanym kinem Nowe Horyzonty. Letnie kino pod chmurką ma bardzo interesujący repertuar, obejmujący nie tylko filmy fabularne, ale i ciekawe dokumenty.

Inne propozycje w obszarze kinematografii

To oczywiście niejedyne propozycje wrocławskich kin na najbliższe miesiące. Dość wspomnieć kolejną edycję Nocy Kina w Pasażu Grunwaldzkim, w ramach której 26 czerwca, od godziny 23 do rana, można korzystać ze wszystkich znajdujących się tutaj sal multipleksów i oglądać cały, bardzo zróżnicowany, prezentowany w poszczególnych salach repertuar, poczynając od klasyki, poprzez najnowszą komedię, dramat, aż po film grozy. Na uwagę zasługuje bardzo przystępna cena biletu umożliwiającego całonocne degustowanie wytworów sztuki filmowej.

Wrocławskie placówki kinematografii proponują także między innymi Maraton Komedii i Kino Kobiet (Helios), retransmisje słynnych koncertów, retransmisje spektakli w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na dużym ekranie” oraz wiele innych atrakcji.

Znajdź najlepsze kino Wrocław dzięki Q-mapa.pl

Add a Comment