Naprawy bezgotówkowe Gliwice: jak poradzić sobie po stłuczce?

Byłeś poszkodowanym w stłuczce kierowcą i teraz chcesz możliwie szybko naprawić swój samochód, przy nieangażowaniu ani złotówki z twojego konta. Sprawdź, jakie masz opcje u swojego ubezpieczyciela, ponieważ najlepiej wszystkie formalności zostawić właśnie jemu. Jak to się odbywa w praktyce?

Zgłoś szkodę do swojego ubezpieczyciela

Przede wszystkim o całym zdarzeniu musisz poinformować firmę, w której masz wykupione ubezpieczenie OC. To zmieniło się w tym roku, ponieważ do tej pory, musiałeś kontaktować się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Powodowało to brak starań w jakości usług w tym temacie, a kierowcy przy wyborze OC kierowali się tylko i wyłącznie ceną. To się jednak zmieniło i dlatego teraz mamy więcej możliwości odnośnie naprawy i ostatecznego jej rozliczenia. Przede wszystkim ważna jest wycena naszej szkody, dlatego ze wszelkimi naprawami musimy się wstrzymać, bo nie zostaną one uwzględnione w kosztorysie. Jeżeli coś wymaga naprawy, żeby samochód mógł się poruszać, możemy udokumentować szkodę i przekazać na przykład zdjęcia właśnie rzeczoznawcy, który przyjdzie obejrzeć nasze auto. Następnie musimy wybrać sposób, w jaki rozliczymy się z naprawy z ubezpieczycielem, który później będzie żądał zwrotu kosztów od ubezpieczyciela sprawcy. Coraz częściej kierowcy decydują się na naprawy bezgotówkowe Gliwice.

Chcesz gotówkę czy mieć problem z głowy?

Jeszcze kilka lat temu kierowcy nie mieli takich możliwości wyboru, dlatego musieli decydować się na przyjęcie gotówki. Nie byłoby w tym nic złego, bo przecież daje to wolność wyboru mechanika i można dobrać części takie, jakie chcemy, ale bardzo często wyceny napraw były bardzo zaniżone, trwało później rozpatrywanie skarg i odwołań na te kwoty, a ostatecznie i tak często kierowcy musieli dopłacać do napraw z własnych pieniędzy. Oszczędnością czasu, pieniędzy i nerwów są natomiast naprawy bezgotówkowe Gliwice. Są firmy, które specjalizują się w pomaganiu nam we wszystkich formalnościach z tym związanymi. My tylko musimy odstawić samochód do warsztatu, który ma umowę z ubezpieczycielem. Następnie odbieramy już gotowe. Plusem jest, że na pewno w naprawie będą użyte oryginalne części i nie musimy się też martwić żadnymi dodatkowymi kosztami. Wszystko zostanie załatwione bez naszego udziału, dlatego jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na naprawę samochodu po stłuczce.

Add a Comment