Nowe OC? Wybierz najlepsze!

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest to ubezpieczenie obowiązkowe, nie tylko w Polsce, ale w większości krajów Unii Europejskiej. Ubezpieczenie OC jest przypisane do danego samochodu a osobą, która jest odpowiedzialna za ewentualny jego brak jest właściciel rzeczonego pojazdu. Tak, więc nie ma różnicy, kto prowadzi nasz samochód, my musimy mieć wykupione ubezpieczenie. Co ułatwia sprawę, ponieważ nie trzeba wykupywać kilku ubezpieczeń, gdy wspólnie z kimś użytkujemy jedno auto.

OC – jak nas chroni
Po co w ogóle jest ubezpieczenie OC? I właściwie, dlaczego jest ono obowiązkowe? Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej sprawdza się wtedy, gdy z jakiegoś powodu, czy to przez nieostrożność, czy nieznajomość przepisów lub z innych powodów to my jesteśmy sprawcami zdarzenia drogowego typu stłuczka lub wypadek. Spowodowaliśmy szkodę, więc musimy za nią zapłacić i właśnie do tego przydaje nam się to ubezpieczenie. Nie musimy płacić za naprawę samochodu osoby poszkodowanej z własnych pieniędzy, możemy liczyć na pokrycie szkody z ubezpieczenia. Jest to związane z tym, że akurat to ubezpieczenie jest obowiązkowe. Przecież szkody na pojazdach są często bardzo drogie i nie każdego z nas stać by było na pokrycie kosztów napraw. Osoba poszkodowana zaś słusznie by się ich domagała. Dlatego płacimy składkę, która nie jest bardzo wysoka i nie musimy już martwić się o spłacanie kosztów wypadku. Jeśli jeździmy bezszkodowo otrzymujemy najczęściej od ubezpieczycieli zniżki na składki OC, co jest formą nagrody za to, że jeździmy poprawnie i nie powodujemy wypadków, których liczba i tak jest już bardzo duża.

OC Zabrze
Warto poszukać ubezpieczyciela, który oprócz podstawowego ubezpieczenia OC zaoferuje nam dodatkowe korzyści. Pierwszą z nich są zniżki za jazdę bez wypadków, o których była mowa powyżej. Kolejną może być pakiet ubezpieczeń, na przykład OC i autocasco w jednym, co jest korzystniejsze cenowo. Warto także kierować się opiniami innych osób, które już korzystały z ubezpieczeń w danej firmie. Jeśli nie znamy nikogo takiego, kto by już miał ubezpieczenie w miejscu, gdzie chcemy je wykupić można poszukać opinii w Internecie. Ludzie chętnie dzielą się uwagami i spostrzeżeniami, szczególnie na forach tematycznych motoryzacyjnych, jak i na forach regionalnych.
Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że nie tylko trzeba się ubezpieczać, ale naprawdę warto to robić, ponieważ chroni nas to przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami.

Add a Comment