Jak odżywiać się prawidłowo uprawiając sport?

Sport to zdrowie! Wiemy o tym wszyscy, gdyż takie hasła bombardują nas niemal z każdej strony. A każdy, kto ten sport uprawia, niezależnie czy wyczynowo czy hobbistycznie wie, jak istotne jest wówczas prawidłowe odżywianie. Zaskakujące jest, jak dieta potrafi wpływać nie tylko na samopoczucie sportowca, ale również na efekty jego treningów. Dlatego ci, którym wydaje się, że jeśli będą ćwiczyć i ograniczą jedzenie to szybko osiągną szczuplą sylwetkę i zdrowie, są w dużym błędzie.

Na co zwrócić uwagę?

Prawidłowa dieta dla osób uprawiających sport to dieta bogata w białko. Dostarczanie go pomaga bowiem budować tkankę mięśniową oraz sprawnie ją regenerować. Taka dieta powinna również dostarczać węglowodany, które uzupełniają glikogen mięśniowy, z którego mięśnie czerpią siłę do intensywnego wysiłku. Z kolei jeśli będzie pełna antyoksydantów, będzie chronić przed atakiem szkodliwych wolnych rodników. Ponadto warto również zwrócić uwagę na odpowiednią kaloryczność spożywanych produktów.

Dieta samuraj

To jedna z propozycji, jaką oferuje Kuźnia Zdrowia, firma zajmująca się cateringiem dietetycznym. Opiera się na doświadczeniu oraz opiniach osób, które ją stosowały. To dieta bez glutenu i bez nabiału. Kolejność posiłków specjaliści dobierają indywidualnie, według planu treningowego każdej zainteresowanej osoby. W skład diety samuraj wchodzą jedynie produkty czyste i nieprzetworzone. W posiłkach znajduje się głównie mięso, owoce, warzywa oraz bezglutenowe zboża (komosa ryżowa, amarantus, gryka czy tapioka). Z kolei węglowodany ulokowane są w posiłku około treningowym, który ma formę płynną, dzięki czemu szybko się wchłania. Dieta samuraj dostępna na https://www.kuźnia-zdrowia.pl jest bogata w dobrej jakości mięsa, kiszonki (kapusta, ogórki), jajka, ryby oraz odpowiedzialne za odkwaszenie organizmu przyprawy (kurkuma, cynamon).

Add a Comment