Plac zabaw budżet obywatelski – czy warto?

Niektórzy ludzie buntują się jeśli słyszą zdanie ” plac zabaw budżet obywatelski powinien pokryć z pieniędzy rządowych ” i nie zgadzają się oni z tym zdaniem. Jest wielu rodziców mieszkających w mniejszych miejscowościach, gdzie brakuje rozrywki dla dzieci i bardzo chcieliby, aby został zbudowany tam plac zabaw. Ku temu piszą petycje do burmistrza, sołtysa czy do gminy z prośbą o wyłożenie pieniędzy na taką inwestycje. Jednak czy słusznie?

Czy warto przeznaczyć pieniądze na plac zabaw?

Ludzie, którzy zazwyczaj dzieci nie mają buntują się i nie wyrażają na to zgody. Przyczyny ich sprzeciwu są proste. Porządny plac zabaw budżet obywatelski i jego budowa jest dość droga, a za te pieniądze można by zrobić wiele innych potrzebnych rzeczy takich jak np. naprawić drogi w gminie, poprawić kanalizację czy wspomóc rodziny ubogie. Ludzie niezgadzający się argumentują swój sprzeciw także tym, że place zabaw są skupiskami bakterii. I to prawda. Rodzice swoich dzieci chcą, by ich pociecha mogła się rozerwać i pobawić.

O plac zabaw trzeba dbać

Nie pomyślą jednak, że o takie miejsce, jakim jest plac zabaw budżet obywatelski także trzeba zadbać. Mianowicie nie pozwalać dzieciom śmiecić, pilnować by urządzeń używały zgodnie z przeznaczeniem, a także chronić miejsce zabaw od odwiedzin psów czy kotów. Starsza młodzież szukająca rozrywki po kilku piwach także często szuka rozrywki w takich miejscach podpisując się na zjeżdżalniach, ławkach czy popisując się przed kolegami psuje zbudowane tam elementy. Jeśli takie miejsca nie są monitorowane co jednak jest rzadko spotykane we wioskach czy miasteczkach to musi być ono zbudowane w miejscu dobrze widocznym inaczej za jakiś czas może się okazać, że pieniądze przeznaczone na budowę parku rozrywki dla dzieci były pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Bo jakie dziecko będzie chciało się bawić na pobojowisku. Powodem dla jakiego ludzie nie chcą się zgadzać na takie budowy jest to, że taki obiekt ani na siebie nie zarabia, ani na pewno nie zwróci nam wydanych na siebie pieniędzy. Dla ludzi, którzy dzieci nie mają taka inwestycja to po prostu strata czasu i pieniędzy, za które można by zrobić coś bardziej pożytecznego.

Add a Comment