Serwis blacharsko lakierniczy Zabrze: czy opłaca się naprawiać samochód?

Miałeś wypadek i to w dodatku z własnej winy? To duży kłopot, bo jeśli nie zainwestowałeś w pełny pakiet ubezpieczeniowy nie dostaniesz ani grosza odszkodowania. Nie dość, że możesz zostać obciążony mandatem, to w dodatku musisz na własny koszt naprawić auto. Nie zawsze jest to opłacalne.

Spowodowałeś wypadek? Daj się odholować do warsztatu

Mając samo OC nie za bardzo można liczyć na jakiekolwiek rekompensaty. Niestety. Mamy jednak do dyspozycji darmowe holowanie do 100 km, tak przynajmniej jest w standardowych umowach większości ubezpieczycieli. Od nas zależy, gdzie chcemy przetransportować samochód. Dobrym pomysłem jest podjechanie do warsztatu, by mechanik wycenił faktyczne szkody i dokonał naprawy. W ten sposób szybko uzyskamy sprawny wóz, a przynajmniej będziemy wiedzieć, czy warto w niego inwestować, czy lepiej wywieźć na złom lub sprzedać na części. Sam serwis blacharsko lakierniczy Zabrze, który w razie poważniejszego wypadku na drodze trzeba przeprowadzić jest czymś koniecznym, a kwoty za tego typu naprawy są niemałe. Pamiętajmy, że w razie wypadku po jakimś czasie może się pojawić inna usterka, więc jeśli kwota jest wysoka, zastanówmy się, czy warto rzeczywiście inwestować w takie rzeczy. Czasem lepiej jest po prostu poszukać używanego auta, a te które mamy oddać na złom lub sprzedać przez internet w całości, jako uszkodzony, lub na części.

Jak sprawdzić ile auto jest warte?

Nie naprawiajmy samochodu w ciemno. Przeanalizujemy, jego rzeczywistą ceną rynkową. Najprościej jest poszukać przybliżonego modelu w internecie na stronach zajmujących się sprzedażą samochodów, ale uzyskamy w ten sposób jedynie prawdopodobna kwotę. Wielu sprzedawców zawyża ceny, a czasem rozrzut jest tak duży, że nie wiadomo w czym tkwi haczyk. Alternatywnym sposobem na poznanie wartości pojazdu jest zasięgnięcie informacji od ubezpieczyciela, który musi dysponować odpowiednimi tabelkami z wyceną samochodów. Powinien nam udzielić takiej informacji bezpłatnie, szczególnie jeśli rokrocznie ubezpieczmy u niego samochód. W internecie dostępne są też tabelki z przybliżoną ceną. Po zgłębieniu tych informacji trzeba się dobrze zastanowić, bo naprawa auta to jedyne koszty, jakie musimy ponieść. Nie są one małe, bo sam serwis blacharsko lakierniczy Zabrze jest sporym obciążeniem dla kieszeni. Z kolei przy kupnie innego samochodu trzeba się liczyć z dodatkowymi opłatami, np. z tytułu opłaty skarbowej lub zainwestowania w pakiet OC. Może jednak tym razem lepiej byłoby pomyśleć nad pełnym ubezpieczeniem?

Add a Comment