Sprzedaż samochodu Gliwice to nie jest łatwa sprawa

Sprzedaż samochodu to spore wyzwanie. Jeśli będziemy chcieli się tym zająć na własną rękę, stracimy mnóstwo czasu. Trzeba będzie zamieścić ogłoszenie w internecie, powiesić ulotki, wystawić kartkę z danymi technicznymi. Można też oddać auto do komisu, jednak wtedy cena ze sprzedaży nie będzie tak wysoka. Na co zwracać uwagę?

Samemu zajmie zdecydowanie więcej czasu

Jeśli chcemy pozbyć się samochodu i kupić nowszy model, czeka nas spore wyzwanie i wytężona praca. O ile zajmiemy się tym samym we własnym zakresie. Jeśli nie mamy żadnych dodatkowych zajęć i nie zależy nam na tym, by szybko spieniężyć pojazd, możemy się tym zająć samodzielnie. Musimy zdać sobie sprawę, że sprzedaż samochodu Gliwice nie jest wcale taka prosta. Przede wszystkim należy umieścić ogłoszenie w internecie. Dobrym pomysłem jest przyklejenie kartki do szyby, na której umieścimy ważniejsze parametry techniczne. Potem zostaje już tylko oczekiwanie na kontakt od potencjalnego klienta. Czasem trwa to bardzo długo. Zanim ktokolwiek się odezwie może minąć nawet kilka tygodni. Co ważne samochód trzeba stale przygotowywać do tego, by klienci się nim zainteresowali. Jeśli zgłosi się zainteresowany, musimy dobrze wypolerować lakier, pojechać na myjnie. Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny. Kłopotem może być także umawianie się z chętnymi do kupna. Niejednokrotnie trzeb przekładać zaplanowane wcześniej spotkania, by stawić się na spotkanie z zainteresowanym. Plusem takiego rozwiązanie jest jednak większa cena, która można uzyskać. Oddając auto do komisu, pośrednik weźmie dla siebie prowizję. Tym samym oczekiwany budżet znacznie się uszczupli.

A może jednak komis?

Transakcje w komisie są zdecydowanie prostsze i nie zajmują tyle czasu. Wystarczy umówić się z dealerem na wycenę pojazdu. Sprzedaż samochodu Gliwice taki sposób zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Naszym jedynym zadaniem jest znalezienie dobrego komisu i oddanie tam samochodu. Resztą zajmie się dealer. To na jego głowie będzie leżało to, by samochód dobrze się prezentował. Jeśli pojawią się zainteresowani będzie mógł im pokazać jak działa pojazd i wszystko o nim opowiedzieć. Co ważne klienci mają zaufanie do tego typu transakcji. Coraz więcej osób kupują samochody w komisach, bo w ten sposób zyskują większe prawdopodobieństwo, że kupią samochód w dobrym stanie technicznym. W wielu miejscach można otrzymać gwarancję rozruchową. To zwiększa bezpieczeństwo transakcji i daje poczucie komfortu. W razie, gdyby cos się stało, można zareklamować pojazd.

One Comment

Add a Comment