System POS i programy lojalnościowe przyciągną klientów do Twojego lokalu

Zastanawiasz się, w jaki sposób pozyskać nowych klientów? Chcesz, aby goście, którzy odwiedzili Twoją restaurację, ponownie wrócili? Przeczytaj artykuł i zobacz, czemu warto postawić na program lojalnościowy i system POS.

Program lojalnościowy – kluczem do pozyskiwania nowych klientów

Konkurencja na rynku gastronomicznym jest ogromna. Nic więc dziwnego, że restauratorzy starają się za wszelką cenę nie tylko przyciągnąć klienta, ale też sprawdzić, by on pozostał. W dzisiejszych czasach nie wystarczy wyłącznie dobre jedzenie. Coraz częściej goście zwracają uwagę na rabaty, które mogą otrzymać z racji tego, że są stałymi klientami. Z tego też powodu powstały tak zwane programy lojalnościowe. Ich zadaniem jest wynagrodzenie gościowi fakt, że jest on naszym stałym klientem. Czy warto w takim razie stawiać na tego typu programy? Oczywiście, że tak. W wielu przypadkach jest kluczem, który przyciąga stałych i nowych klientów. W szczególności warto zakładać program lojalnościowy w momencie, gdy otwieramy nową restaurację. Dzięki niemu w bardzo krótkim czasie może nam przybyć nowych gości.

Program lojalnościowy – jakie kwestie wziąć pod uwagę?

Zanim stworzysz program lojalnościowy i wprowadzisz go w życie, musisz przemyśleć kilka kwestii. Pierwszą z nich jest to, czy po prostu ten system rabatowy Ci się opłaci. Jeśli zbyt pochopnie podejdziesz do sprawy, bardzo szybko może okazać się, że jego zasady zamiast rozkręcać Twój biznes, to go zatrzymują albo i nawet czynią Cię stratnym. Z tego też powodu, warto przemyśleć sprawę na spokojnie. Kolejną kwestią, o której nie możesz zapomnieć, jest to, by Twój klient w momencie, gdy będzie chciał dołączyć do programu, nie musiał wypisywać żadnych formularzy, czy też innych dokumentów. Wielu gości nie ma ochoty na wypełnianie pliku kartek, nawet jeśli otrzyma w zamian rabat. Ostatnią rzeczą, o której warto pamiętać, jest to, by nasz system POS był kompatybilny wraz z aplikacją naszego programu. Na rynku jest ich wiele, a w szczególności polecana jest aplikacja Qiki. Dobry system POS nie będzie się „gryzł” z daną aplikacją, ale w zamian za to będzie z nią współpracował, dzięki czemu nie będzie żadnych problemów z działaniem programu lojalnościowego. Poza tym powinien on posiadać elastyczny moduł promocji oraz opcję zbierania punktów, które potem są zamieniane na zniżki.

One Comment

Add a Comment