Tanie OC Kraków nie musi tylko chronić nas na drodze. Jakie jeszcze możemy wykupić

Ubezpieczenie OC przede wszystkim kojarzy się z samochodem. Jednak okazuje się, że nie tylko możemy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC od samochodu. Odpowiedzialność cywilna może nas spotkać bowiem w wielu różnych, życiowych sytuacjach. Od czego jeszcze warto wykupić ubezpieczenie niż tylko dla kierowcy?

Nie tylko OC samochodu jest obowiązkowe

Przede wszystkim OC muszą posiadać osoby, których wymaga tego zawód. I tak, obowiązkowe jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla komorników sądowych, radców prawnych czy adwokatów, ale również rzeczników patentowych i notariuszy. Oprócz tego, wykupić muszą je również przedstawiciele takich zawodów jak architekci czy inżynierowie budownictwa. Obowiązkowe jest ubezpieczenie od cywilnej odpowiedzialności dla osób, które prowadzą działalność brokera ubezpieczeniowego czy rzeczoznawcy majątkowego. tanie OC Kraków powinni zakupić również zarządcy nieruchomości, a także pośrednicy w zakupie nieruchomości. Rolnicy, którzy czynnie prowadzą gospodarstwo rolne, powinni posiadać również OC. Taką polisę musi mieć również organizator imprez masowych. Wszystkie one mają powodować, że w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, do odpowiedzialności finansowej nie zostanie pociągnięty sprawca, a odszkodowanie wypłaci towarzystwo ubezpieczeniowe.

Od czego i kiedy warto się ubezpieczyć?

Coraz częściej po chociażby tanie OC Kraków sięgają osoby, które wykonują odpowiedzialne zawody w służbie zdrowia. Osoby fizyczne lub prawne oraz jednostki organizacyjne, nieposiadające osobowości prawnej, które są uprawnione do badania finansowych sprawozdań i prowadzenia ksiąg rachunkowych mogą również zaopatrzyć się w takie zabezpieczenie. Co więcej, istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które taką usługę oferują nauczycielom, wychowawcom i innym pracownikom pedagogicznym, na przykład wychowawcom kolonijnym lub w domu dziecka. W takie ubezpieczenie warto się zaopatrzyć, gdy jesteśmy właścicielem parkingu strzeżonego albo zasiadamy u władzy spółki kapitałowej. Najczęściej wykupują je również jednostki, które zarządzają publiczną infrastrukturą drogową oraz użytkownicy jachtów. Również przewoźnicy mogą dodatkowo wykupić ubezpieczenie OC, niezależnie od tego czy pokonują trasy krajowe czy międzynarodowe.

Add a Comment