Ubezpieczenie OC Ruda Śląska: nie daj się wpuścić w maliny

Zbliża się termin wyboru ubezpieczenia OC. Trzeba znaleźć dobrą ofertę. Inaczej nic z tego nie wyjdzie. Na rynku jest ogromna konkurencja . Ubezpieczyciele prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych promocji. Jak spośród gąszcza propozycji wybrać tą najlepszą?

Porównaj wiele ofert

Najgorszym wyjściem jest postawienie na jednego ubezpieczyciela. Niestety, taki błąd popełnia wiele osób. Nie monitoruje na bieżąco rynku, a wybiera cały czas tę sama firmę. Zazwyczaj nawet nie konsultuje się z agentem i nic nie zmienia, a czasem mógłby wynegocjować atrakcyjniejsze stawki. Tacy klienci to łatwy łup dla firm ubezpieczeniowych. Bez większego wysiłku można im zaproponować praktycznie wszystko. Stąd tak ważne jest, by nie podejmować decyzji pochopnie, a wziąć pod uwagę kilka różnych możliwości. W dobie powszechnie dostępnego internetu łatwo jest znaleźć sensowy pakiet ubezpieczeń. Wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem telefonicznie lub napisać maila i poczekać na kontakt konsultanta. Równie ciekawym pomysłem na znalezienie Ubezpieczenie OC Ruda Śląska
w atrakcyjnej cenie jest poszukanie brokera, który może nam przedstawić w jednym miejscu propozycje różnych zakładów ubezpieczeniowych. W ten sposób zyskamy znacznie więcej czasu, a dodatkowo możemy w łatwy i szybki sposób porównać warunki. Takie usługi są coraz popularniejsze.

Zastanów się nad pełnym pakietem

Ze statystyk wynika, że zdecydowana większość Polaków nie chce korzystać z pełnego pakietu ubezpieczeń. Nie ma z tym problemu do momentu, kiedy naprawdę zajdzie konieczność pozyskania odszkodowania, a my uczestniczyliśmy w wypadku. Jeśli występowaliśmy w roli poszkodowanego to pół biedy. Gorzej, kiedy to my spowodowaliśmy wypadek. Wówczas nie przysługuje nam absolutnie nic poza możliwością holowanie do wyznaczonego przez nas punktu. W jednej chwili tracimy sprawny samochód, dostajemy mandat i zwyżki w firmach ubezpieczeniowych. Tymczasem, gdybyśmy byli zapobiegliwi i wcześniej zaopatrzyli się nie tylko w OC Zabrze, ale w pełny pakiet przynajmniej przysługiwałoby nam jakiekolwiek odszkodowanie. Niestety, wiele osób żałuje podjętej decyzji i pozornych oszczędności. Wprawdzie nikt z nas nie zakłada z góry, że coś może mu się przytrafić. Zawsze to inni mają wypadek, ale licho nie śpi. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, osłabiona koncentracja, stres – to wszystko powoduje, że ryzyko zajścia niebezpiecznego zdarzenia drogowego znacznie wzrasta. Przemęczony człowiek jest prawie tak samo niebezpieczny jak pijany za kierownicą. Jego ruchy są spowolnione, ma też znacznie mniejszą koncentrację.

Add a Comment