Ubezpieczenie samochodu, roweru, czy domu

Kupujemy wreszcie nasz własny samochód i w końcu nasze marzenie się ziszcza! Mamy własne auto, jest pięknie, komfortowe i rodzinne ale czy na pewno pomyśleliśmy o wszystkim? Własny samochód to duża odpowiedzialność oprócz dużej radości. Czy pamiętaliśmy o ubezpieczeniu naszego samochodu? Tak naprawdę warto ubezpieczyć się od razu, przy zakupie samochodu w salonie.

Ktoś może powiedzieć: po co? Zastanówmy się nad tym uważnie. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i każdy samochód powinien je mieć. OC czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Drugim rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego jest AC, czyli autocasco – ubezpieczenie od kradzieży. Samochód to coś, co jest zazwyczaj jedną z największych lub największą inwestycją naszego życia, to rzecz, która w założeniu ma służyć naszej rodzinie. To piękne marzenia, warte starań i wyrzeczeń, które są konieczne aby wreszcie kupić nasz własny samochód. Z tych powodów warto pomyśleć o zabezpieczeniu samochodu jak i siebie i własnego portfela. Niestety, nieszczęśliwe wypadki mogą się zdarzyć zawsze: stłuczka, kradzież czy inne podobne nieszczęście może mieć miejsce. Ubezpieczenie sprawi, że na pewno strata będzie mniej odczuwalna i szybciej będzie można powrócić do stanu sprzed wypadku. Jeżeli ulegniemy wypadkowi ktoś musi zapłacić za szkody, niezależnie czy to my jesteśmy sprawcami czy ofiarami wypadku. Ubezpieczenie jest w tym bardzo pomocne, bo nie poniesiemy żadnych kosztów .

Po kupnie samochodu zwróćmy uwagę również na częstotliwość kradzieży w naszym kraju. Zadbajmy o to aby nasze auto zostało ubezpieczone od różnego rodzaju sytuacji, zwłaszcza tych kradzieży całego auta lub jego części. Na przykład kradzież markowych samochodów nie jest w Polsce rzadkością, dlatego podpiszmy ubezpieczenie, w którym będzie ona przewidziana. Ubezpieczenie pozwala w razie takiego nieszczęścia w dużo szybszy sposób powrócić do normalności, której tak bardzo pragniemy. Mając takiego ubezpieczenie możemy ze spokojnym sercem wyjechać na wakacje, zostawiając nasze auto na parkingu i nie martwić się tym, że coś złego może się z nim stać.

Ubezpieczenia to istotna część posiadania własnego samochodu, choć niestety wielu ludzi o niej zapomina. A przecież należy wziąć pod uwagę różne sytuacje, czasem nawet te, których bardzo byśmy nie chcieli doświadczyć.

Add a Comment