Wirtualna centrala: 3 powody, dla których warto na nią postawić

Prowadzisz starego typu centralę telefoniczną, może czas pomyśleć nad nowszymi rozwiązaniami, jak np. wirtualna centrala. Dowiedz się, w czym może ona pomóc i dlaczego warto skorzystać z takiej opcji.

Lepszy przepływ informacji

Przede wszystkim wirtualna centrala umożliwia swobodny przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi konsultantami, a także całymi działami. Po każdej z rozmów pracownik pozostawia notatkę z uwagami. Tym sposobem można bardzo wiele osiągnąć. Nawet jeśli z klientem będzie rozmawiał inny pracownik, będzie wiedział, jakie były wcześniejsze ustalenia, czy o jaki produkt dopytywali się zainteresowany. To pozwala także na przygotowanie spersonalizowanej oferty, która może okazać się kluczowa podczas podejmowania decyzji. W ten sposób można bardzo wiele osiągnąć i znacznie podnieść współczynnik konwersji. Poza tym, wirtualna centrala to duża pomoc także dla menadżera, korty szybko jest w stanie sprawdzić skuteczność prowadzonych działań marketingowych, a także zweryfikować, czy założone cele kampanii są zgodne z oczekiwaniami. Dzięki temu będzie w stanie dopasować świetnie spersonalizowaną ofertę.

Możliwość pracy zdalnej

Zaletą nowoczesnych systemów jest także możliwość pracy zdalnej. Dzięki temu nie ma konieczności przyjeżdżania do biura, by wykonywać swoje obowiązki. To bardzo duża zaleta. Pozwala to m.in. na elastyczny czas pracy. Można bowiem odbierać połączenia także o niestandardowych porach, np. późnym wieczorem. To bardzo pomaga w pozyskaniu wartościowych leadów. Nie wszyscy maja bowiem czas, by załatwiać swoje sprawy w godzinach pracy biurowej. Warto więc umożliwić kontakt także w późniejszym terminie. To także duża pomoc przy rekrutacji, bo tym sposobem nie trzeba ograniczać się tylko do jednej lokalizacji. Można zatrudniać pracowników z całej Polski. Wystarczy tylko zainstalować im oprogramowanie. Do obsługi systemu wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu.

Krótszy czas oczekiwania na rozmowę z konsultantem

W końcu wirtualna centrala to także krótszy czas oczekiwania na połączenie z konsultantem. To wynika m.in. z faktu, że nowoczesne systemy mają wiele przydatnych funkcji, jak np. kolejkowanie połączeń. W dużym skrócie polega to na tym, że rozmowa jest przekierowywana automatycznie do kompetentnych działów lub osób, które są w stanie udzielić wyczerpujących informacji. Dzięki temu klient może szybko uzyskać potrzebne informacje, a w jednym czasie można obsłużyć znacznie więcej połączeń.

One Comment

Add a Comment