Zakup czy wynajem campera? Jakie rozwiązanie jest lepsze?

Szukasz dobrego campera, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach? Jeśli tak, postaw na sprawdzone marki. Pytanie tylko, czy lepiej kupić czy też wynająć samochód. To zależy od tego, jak dużo podróżujesz, a także ewentualni czy masz gdzie postawić camper. Poznaj za i przeciw obu rozwiązań.

Zakup campera to niezależność

Z całą pewnością zakup campera ma dużo plusów. Nie trzeba umawiać się w wypożyczalni, można bez większych skrupułów podróżować i zwiedzać nawet najbladziej odlegle zakątki. Można w dowolnym momencie zabrać całą rodzinę i wybrać się w podróż. Nie jest się praktycznie niczym ograniczonym. Trzeba jedynie zabrać gotówkę na paliwo, a także potrzebne dokumenty. Resztę można kupić po drodze. To sposób na to, by spędzić czas w sposób spontaniczny i przeżyć niezapomniane chwile w rodzinnym gronie. Niestety, posiadanie campera na własność ma też swoje wady. Jedną z nich jest m.in. to, że trzeba za niego płacić ubezpieczenie OC, a także dbać na bieżąco o jego stan techniczny. Trzeba go regularnie serwisować, pamiętać o wszelkich naprawach, a także konserwacji pojazdu. W ten sposób będzie można wiele wskórać. Należy tez mieć miejsce, w którym będzie można stawiać samochód. Najlepiej mieć dom z garażem. Wówczas nie powinno być żadnego problemu z tym, by znaleźć dogodną przestrzeń. Niestety, nie każdy ma takie warunki. Dodatkowo problem jest sam zakup takiego pojazdu, który do tanich nie należy. Można oczywiście zdecydować się na używany, ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że im więcej ma lat, tym bardziej może być wadliwy, a jego naprawy będą bardzo kosztowne.

A może jednak wynajem

Dla tych, którzy nie mają camperów dobrą opcją jest wynajem campera. To zwalania nas z konieczności dbania o odpowiednią eksploatację samochodów, a także z kwestii ubezpieczeniowych i wielu innych. To niezwykle istotne. Stąd też wynajem campera jest bardzo wygodne. Ma to bardzo duże znaczenie. Niestety, taka sytuacja ma również swoje minusy. Jednym z nich będzie to, że może okazać się, że w wybranym terminie nie będzie dostępnego samochodu. Trzeba będzie odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie czas i zabukować termin. To bardzo ważne. Tylko w ten sposób można swobodnie podróżować. Samo wynajęcia campera jest jednorazowo dość drogie, jednak nie co dzień korzystamy z takich rozwiązań. Taką podróż można odpowiednio wcześnie zaplanować i dograć wszytki szczegóły, by podróż minęła nam w odpowiedniej atmosferze.

Add a Comment