Zima może zaskoczyć kierowców, bądź na nią przygotowany i wybierz się do ASO

Mało który kierowca myśli nad tym, żeby przygotować się do zimy dostatecznie wcześnie. Dlatego, ci którzy dbają najbardziej o swoje samochody i serwisują je w autoryzowanych stacjach obsługi, są o tym informowani z odpowiednim wyprzedzeniem. Szybkość reakcji jest tutaj bardzo ważny.

Bądź gotowy na pierwszy śnieg i mrozy

Najczęściej kierowcy zaczynają myśleć o tym, żeby zmienić opony na zimowe i kupić skrobaczkę do szyb, kiedy zaczyna padać śnieg lub zobaczą pierwsze zamrożone szyby wcześnie rano. Okazuje się wtedy, że ciężko się jedzie i trzeba na szybko o wszystko zadbać. Co będzie robić ponad połowa innych kierowców, tym samym wszędzie czekają nas kolejki i mnóstwo innych samochód. Jeżeli jednak serwisujemy nasz samochód w ASO, otrzymamy odpowiednio wcześnie powiadomienie o tym, że możemy spokojnie przyjechać i profesjonalnie przygotować samochód na zimowe dni. Tym bardziej, że jeśli zrobią to za nas specjaliści, na pewno będzie to wykonane na najwyższym poziomie. A my, wstając rano nie będziemy musieli czuć przerażenia, gdy powita nas za oknem śnieg lub duży mróz. Kontakt z ASO jest zatem bardzo wskazany, serwisowanie samochodu w takim miejscu niesie za sobą szereg korzyści, które nie zawsze są dostrzegane przez kierowców. A przecież najważniejsza jest wygoda użytkowania samochodu i pewność co do jego stanu technicznego.

O czym warto pamiętać przy przygotowaniach?

Przede wszystkim ważne są wspomniane już wcześniej opony, a dokładnie ich zamiana na zimowy model. Jeżeli bowiem będziemy jeździć na letnich oponach, będziemy mieli dużą gorszą przyczepność. Nie sprawdzają się również opony wielosezonowe, w myśl zasady, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ale to oczywiście nie wszystko. Równie ważne jest po prostu dokładne sprawdzenie samochodu pod względem tego czy nie dzieje się tam nic złego. Najlepiej bowiem zrobić wszelkie naprawy przed zimą, aby później nie stały się one jeszcze poważniejsze. Warto również zadbać o wymianę płynu do spryskiwaczy na zimowy, dzięki któremu mamy pewność, że nawet przy dużych mrozach, płyn nam nie zamarznie i nie zniszczy nam przewodów. Do tego posmarujmy uszczelki oraz zamki, żeby można było bez problemów dostać się do samochodu. Dobrze jest również wymienić wycieraczki, aby te na pewno dobrze zbierały deszcz lub śnieg z naszych szyb.

Przygotuj swoje auto na nadchodzące mrozy w dobrym serwisie ASO: http://www.serwistoyoty.pl/samochod-gotowy-na-mrozy

Add a Comment